İade Şartları:
Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren yasal süre olan 14 gün içinde aşağıdaki koşullar dâhilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için herhangi bir “kargo bedeli” ödemezsiniz. Sipariş vazgeçme sebebiyle geri iade gönderilen siparişlerde kargo bedeli iade edilememektedir.

İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de, aynı anda iade edilmesi gerekmektedir. Bir ürünün iade edilebilmesi için uyulması gereken koşullar;

  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Ürün paketlemesi ürünün orjinal ambalajına ve içindeki ürünlere zarar gelmeyecek şekilde yapılmalıdır
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • 2.Üründe indirim kampanyasından yararlanıp, daha sonra 1 tanesi iade edildiğinde kampanya fiyatları bozulduğu için indirimsiz fiyatı üzerinden iade işlemi yapılır.
  • Parfüm hediye setlerinde koruma ambalajı (jelatin) bulunmadığı için iadesi yada değişimi kabul edilmemektedir.
  • Özel istek ve talepler uyarınca üretilen; veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ya da niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan bir ürün söz konusu olduğunda ve genel olarak ürün kullanıldığında ya da kullanılmamış olsa dahi kozmetik, gıda, iç giyim, her türlü kişisel bakım ürünü, DVD, VCD ve kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri vb ürünler ambalajından çıkarıldığında iade hakkı kullanılamaz.
  • Fatura da bulunan iade bolumu iade nedeni belirtilerek doldurulmalı ve imzalanmalıdır.
   (Üretim hatası olduğu düşünülen ürünler, üretici firmalar tarafından kontrol edilerek iade kararı verilecektir. Kontrol süreci üretici firmalara bağlı olduğu için iade sürecinin sonuçlanması firmaların süreçlerine tabidir.)
  • Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri için “İade Faturası” kesilmelidir aksi takdirde iade kabul edilmeyecektir.

İade Kargo Kodu:

Ürünleri Yurtiçi kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Bunun için üye girişi yaptıktan sonra “Kolay İade” bölümünden iade talebi oluşturmanız gereklidir. Üyeliğiniz yoksa buraya tıklayarak iade talebi oluşturabilirsiniz.
İade talebi oluşturduktan sonra tarafınıza iade kargo kodu gönderilecektir. Bu kod ile ürünleri alıcı ödemeli Yurtiçi Kargoya teslim edebilirsiniz. Diğer kargo firmaları ile gönderimde kargo ücreti kabul edilmemektedir.

İade ettiğiniz ürün bize ulaştıktan sonra süreç nasıl işlemektedir?
Ürününüz kozmetik724.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, kampanyasi, faturası(*) kontrol edilecektir.
İade işleminin onaylanması durumunda en geç 10 günlük yasal süre içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.
İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürün, adresinize alıcı ödemeli kargo ile gönderilecektir.

* Eğer iade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. İade faturası, kargo bedeli dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) düzenlenmelidir. İade faturası kesilmeyen ve KOZMETİK 7/24’e ulaştırılmayan iade talepleri gerçekleştirilemeyecektir.

İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılır?
Gönderdiğiniz ürün/ürünler, kozmetik724.com tarafından iade işleminin onaylanması durumunda en geç 10 günlük yasal süre içinde tarafınıza geri ödenecektir.
Ödeme şekli “Kredi Kartı” ise; ödemeniz kredi kartınıza yapılacaktır.(Geri Ödemenizin Kredi Kartı Hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir ve gecikmeler yasanabilir. Bu durumlari bankaniz uzerinden takip etmenizi rica ederiz.)
Taksitli odemelerin iade islemleri banka surecleri geregi taksitli olarak yapilmaktadir.
Ödeme şekli “Hediye Kartı” ise; yeni bir sanal Hediye Karti üretilerek tarafınıza e-posta ile gönderilecektir.

KATEGORİLER